5000 Yıllık Devekuşu Yumurtası Hakkında İlginç Sır

2 dk okuma süresi


Abone ol
1
1 Puan

Londra’nın Britinya Müzesinde bulunan 5000 yıllık Devekuşu yumurtası özel pahalı eşyaların yanında dururken fark edilmesi üzerine Arkeolog’lar ve Bilim İnsanları çalışma başlattı.

Avrupa kökenli olamayacakları bilinen yumurtaların nereden gelmiş olabileceğini araştıran bilim insanları, söz konusu yumurtaların kabuklarındaki izotopları ve kimyasal elementleri analiz ederek günümüzde Türkiye, Ürdün, Mısır ve İsrail’de yetiştirilen devekuşu yumurtalarıyla karşılaştırdılar ve sonucun benzer olduğunu öne sürdüler.

5000 yıllık Devekuşu yumurtalarını esrarengiz yapan özellik ise Mısır’ın kuzeyinde yola çıkıp İsrail, Ürdün, Suriye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınması ve yumurtaların bu süreçte korunabilmesiydi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

1
1 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
1
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp
Burak Özçelik
Merhaba ben Burak, Biyoteknoloji okuyorum, Bilim, Sanat, Tarih, Teknoloji, Astronomi gibi alanlara çok meraklıyım, Araştırmayı gözlemlemeyi ve yazmayı çok severim, hayatın farklı konularını ele aldığım bu profile hoş geldiniz. Unutmayın bir düzen oluşturmak istiyorsak bunu kaos'la yapmalıyız.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir