65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKIYOR MU?

5 dk okuma süresi


Abone ol
0

Korona virüsün hayatımıza girmesiyle hem bireysel hem de toplumsal önlemler aldık. Gerek bireylerin kendi aldığı önlemler gerekse devletlerin uygulamaya koyduğu önlemler ile korona virüsün dağılmasının önüne geçmeye çalıştık.

Korona virüse karşı yaşlıların risk grubunda bulunmasından dolayı hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla Türkiye’de 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

Hükumet yetkilileri korona virüse karşı alınan tedbirleri tekrar gözden geçiriyor. Ak Parti Merkez Yürütme Kurulunda (MYK) ve bakanlıklarla yapılan toplantılarda 65 yaş ve üstünü ilgilendiren konular tartışıldı.

65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağının alınan kararlar arasında ilk sırada yer almasından dolayı bu grubu fiziksel ve psikolojik açıdan rahatlatmak için uygulanan yasağın yeniden düzenlenmesi planlanıyor.

Bu yeni düzenlemeyle birlikte 65 yaş ve üstüne, sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonlarında izin verilmesi planlanıyor. Bu düşüncenin hayata geçirilmesi içinse bazı şartlar bulunuyor. Sokağa çıkma izninin 3 saat ile sınırlı olması, maske takma zorunluluğunun olması ve sosyal mesafenin korunması bu şartların içinde yer alıyor. Bu şartlara uyulması halinde 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma imkanı sağlanacak. Alınacak olan bu karar 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü 7,5 milyon vatandaşımızı ilgilendiriyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir