ALAATTİN ÇAKICI TAHLİYE Mİ OLUYOR?

4 dk okuma süresi


Abone ol
4
3 Paylaşılma, 4 Puan

Trabzonlu ünlü kabadayı olarak bilinen Alaattin Çakıcı Af yasasının meclis’te onaylanmasının ardından tahliye edileceği sıkça konuşulan konulardan biridir. Peki Çakıcı tahliye oluyor mu?

AKP ve MHP’nin ortak hazırlayıp sunduğu infaz düzenlemesinin kabulünün ardından Çakıcı için hiçbir engel olmadığını Alaattin Çakıcı’nın kesin çıkacağı yakın kaynakları tarafından iletildi. Öbür yandan CHP’nin Grup Başkanvekili Engin Özkoç infaz yasasını Anayasa Mahkemesine taşıyacaklarını bildirdi.

PEKİ ALAATTİN ÇAKICI KİMDİR ?

20 Ocak 1953 te ; şuan 67 yaşında olan Aladdin Çakıcı Trabzon Arsin doğumludur. Aladdin çakıcı ismiyle bildiğimiz ve şu günlerde hapishanneden tahliyesi söz konusu olan Çakıcı eski bir MİT ( milli istihbarat timi ) görevlisi olarak halkın dilinde bir efsaneye dönmüştür . Daha sonraları devletin perde arkası adamı olan Çakıcı sahte pasaport , ve çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek ile yargılanarak hapis cezasına çarptırılmıştır Eşini de öldüren Çakıcı bu sebeple de yediği hapis cezalarının üzerine toplamda 19 yıldan fazla hapis cezası almıştır.

Avusturya polisi ve türk polislerinin ortak çalışması ile 17 ağustos 1998 yılında Fransanın Nice kentinde yakalanan Aladdin Çakıcınin şu günlerde tahliyesini bekliyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

4
3 Paylaşılma, 4 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cidden güzel ve gerekli şeyleri paylaşmışsınız ,kısa , öz ve yeterli bilgi, gereksizliğe yer yok