En Tehlikeli 5 Katil Böcek Türleri !

6 dk okuma süresi


Abone ol
0

1-) Dikenli Katil Böcek (Sinea Diadema)

Kuzey Amerika’ya özgü kahverengi tonundaki bu böceğin ön vücudu ve bacakları dikenlerle kaplıdır ve bu onun için bir avantajdır. Açsa ve yiyecek bulamazsa kendi yavrularını yer. Bu böceğin ısırıkları inanılmaz derecede acı verir ; kabarma, yanma ve şişme gibi yan etkiler gösterir.

2-)  Maskeli Avcı (Reduvius Personatus)

Yetişkin olmadan önce tozlu kıllı bacakları vardır. Bu onu zararsız bir tüy yumağı gibi gösteriyor. İnsanları ısırmaktan kaçınmaz, fakat beslenme alanı diğer böceklerdir. Isırışları bir yılanın ısırışıyla eş değerdir ve çok daha fazla acı verir.

3-) Siyah Korsan Böceği (Melanolestes Picipes)

Sakın bu böceği gördüğünüzde Kara Fatma (Hamam Böceği) diye aldanmayın. Bu böcek kemirgen olan hayvanlar ve insanların kanı ile beslenir. En kötü yanı ise göz ve dudaklara saldırıyor olması.

4-) Dev Japon Arısı

Genelde Doğu Asya’da görülen bu böcek türü ülkemizde de Tokat civarında görülmüştür. Boyurları ortalama 5 cm kadardır. Bu arılar soktuğu zaman iğnelerini bırakmadığı için ölmezler. Bu arılar 1 dakikada 40 bal arısı öldürebilecek güce sahiptirler. Geçtiğimiz yıllarda 50 kadar insanın ölümüne sebebiyet vermişlerdir. Saatte 20-60 mil arası yol katedebilirler.

5-) Afrika Katil Böceği

Afrika kökenli olsa da dünyanın bir çok bölgesinde bulunmaktadır, ülkemizde ise hobi olarak yetiştirilmektedir. Boyutları ortalama 10-55 mm. arasındadır. Parlak deseni ve değişik renkleriyle göze çarpmaktadır. Beklenmedik anlarda yaptığı saldırılar yüzünden suikastci böcekte denmektedir. Amerika’da bir hayvanat bahçesinde çalışanı ısırması sonucu neredeyse ölümden döndüğünde bu böcekle ilgili rivayetlerdendir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
1
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir