İLK BULUŞMAYA NASIL GİDİLİR ?

14 dk okuma süresi


Abone ol
0

Unutmayın, ilk intiba çok önemlidir..

Hayat bizleri bir şekilde karşılaştırır ve bir araya getirir. Önemli olan bu karşılaşmada iki tarafın da birbiri üzerinde bıraktığı etkidir ve bu etki aynı zamanda ya tamam ya da devam demenin daha nazik yoludur.
Bir arkadaşınız ile bu akşam bir programınız var birlikte yemek yiyeceksiniz. Hadi hazırlanmaya başlayalım.

Öncelikle sakin olmalı ve zamanı iyi kullanmalısınız.

Eğer öğrenme şansınız varsa nerede yemek yiyeceğinizi ve nerede buluşulacağını mutlaka öğreniniz. Sizi gelip evden alabilir ya da yemek yiyeceğiniz yerde buluşabilirsiniz. Bunları öğrendikten sonra ona göre bir kıyafet seçimi yapmalısınız ve uygun saatte hazırlanmaya başlamalısınız. Yani akşam gideceğiniz yemeğe öğlen hazırlanıp akşama kadar evde topuklu ayakkabı ile gezmek kötü bir başlangıca davetiye çıkarır.

Yemek akşam deyip son bir saate bırakmak da geç kalmanıza sebep olabilir. Unutmayın geç kalmak kötüye işarettir. Ayrıca kıyafetinizin çok renkli ve karmaşık olmamasına aynı zamanda çok fazla açık olmamasına dikkat edin. Çünkü karşınızdaki kişinin karmaşık renklerden gözlerini yorabilir ve dikkat dağınıklığına aynı zamanda aranızdaki iletişimin aksamasına sebep olur.

Çok fazla makyaj yapıp çevre tarafından çok fazla dikkat çekmeyin. Doğal ve net bir saç-makyaj hem kendinizi iyi hissettirir hem de çevre tarafından çok fazla dikkat çekmez ve iki tarafı da rahatsız etmez. Yemekten sonra makyajınıza birkaç dokunuş yapmak için yanınıza renkli silahlarınızı almayı unutmayın.

Sade ve şık bir kıyafet seçip, doğal bir saç ve makyaj yaptıysanız artık gitmeye hazırız.

Tam şu anda telefonunuz çaldı ve arkadaşınız kapıya geldi. Kimse beklemekten hoşlanmaz bu nedenle kapıda uzun süre bekletmeyin ve sakin bir şekilde çantanızı ve acil durumlarda gerekli birkaç eşyanızı alıp çıkın zaten bu sürede 5-10 dakikalık bir zaman geçmiş olacak. Ayrıca telefonunuzu mutlaka çantanıza koymalısınız ve bir elinizde çanta bir elinizde telefon olması hem şıklığınıza gölge düşürür hem de karşıdaki kişi telefona çok önem verdiğinizi düşünebilir. Unutmayın böyle konularda siz ne kadar dikkatli iseniz karşıdaki kişi de o kadar dikkatlidir.

Acele etmeden sakin adımlarla ona doğru yürüyün ve gülümsemeyi ihmal etmeyerek kibarca selam verip belirli bir mesafeden sadece tokalaşın. Eğer sizi böyle bir yemeğe davet ediyorsa, ya taksi ile ya da özel araç ile sizi almaya gelmiştir. Hemen gidip aracın kapısına uzanmayın ve ona kapıyı açması için bir fırsat verin, eğer bunu yapmıyorsa topuklu ayakkabılara aldırmadan koşarak uzaklaşın. 😀 Şaka tabi ki, hepimiz insanız heyecandan aklına gelmemiş olabilir yani bunu gözardı edebilirsiniz.

Restorana geldikten sonra kapıyı açması ve sandalyenizi çekmesi için ona fırsat verin. Eğer bunları da yapmıyorsa hemen aklınıza Nil Karaibrahimgil’in tek taşımı kendim aldım şarkısını getirin ve kendi işinizi kendin yapın. Bu durumlar da kişiye göre gözardı edilebilir veya edilemez.

Yemek yerken özen gösterilmesi gereken konuları ayrıca ele alacağız ama siz yine de yemek siparişi için onun sormasını bekleyin ve daha önce gitmediğiniz bir yer ise onun önerisini sormak faydanıza olacaktır. Hem de fikirlerine önem vermeniz hoşuna gidecektir.

Masada her zaman dik oturun ve ellerinizi masaya koyacağınız zaman sadece bilekleriniz masaya değsin. Sohbet ederken çok yüksek sesle konuşmamaya ve gülmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca göz teması kurmaya ve iyi bir dinleyici olmaya özen gösterin. Bu hem iletişimin hem de nezaketin temel taşlarındandır. İyi bir iletişim iyi bir sohbetin, iyi bir sohbet de iyi bir arkadaşlığın başlangıcıdır.

Nezaket, bütün kapıları açar.

Kapıdan çıktığınız andan itibaren ne çok konuşun ne de az, her şey dozunda güzeldir. Her şeyi yolda konuşup yemek yerken tabaktakileri katletmeyin ya da yerdeki desenleri saymayın. En önemli konu ise gülümsemeyi ihmal edip etrafa mutsuzluk saçmayın. Sadece gülümseyin ve kendiniz olun.

Unutmayın, kimse mutsuz bir insanla zaman geçirmek istemez ve bunları yapmak için lüks restoranlara ihtiyacınız yok. Çünkü nezaket her yerde geçerlidir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir