LEGO İLE YAPILAN 5 İLGİNÇ ESER!

7 dk okuma süresi


Abone ol
2
2 Puan

Plastikten ya da tahtadan yapılmış birçok parçadan oluşan ve parçaların yan yana, üst üste vb. getirilmesiyle birçok yapı ve biçim oluşturulabilen, çocuklar için yaratıcılığı geliştirici, eğitici bir oyuncak.

Her ne kadar tanımında çocuklar için olduğu söylense de bazı insanların , Legolar ile yaptıkları şeyler aklımızı başımızdan alabilir.

İşte lego ile yapılan, ilginç ve bir o kadar yaratıcı eserler:

  • LEGO ARABA

Lego ile yapılan ilginç eserler listemizin en başında yer alan lego araba, zor yapıldığının ve muazzam görünümünün yanı sıra hava ile çalışabilir olmasını hayretler içerisin de karşılıyoruz. Tamamen sıkışmış hava ile çalışan bu arabada 100000 parça lego kullanılmış.

  • LEGO MONA LİSA

Ünlü ressam Leonardo DaVinci tarafından yapılan Mona Lisa tablosu, günümüzde en çok bilinen ve bir süre üstüne komplo teorileri kurulan tablolardan biri. Bir çok ayrıntısı ve farklı havası ile gizemi çözülemeyen tablo, lego ile yapılınca iyice gizemli hâle dönüşmüş.

  • LEGO KİRAZ AĞACI

Kiraz ağaçları Japonya’nın sembollerinden biridir ve festivalleri bile olur. Bunun anısına Japonya’daki LEGOLAND’te gerçek boyutta olan ve tamamen legodan yapılmış bir kiraz ağacı bulunuyor. Görüntüsüne bakıldığında güzel olduğu kadar yapımının da zor olduğunu düşünmek çok da zor değil.

  • LEGO ZÜRAFA

Zürafa gibi oldukça büyük bir hayvanın kendi büyüklüğünde lego tasarımlı maketini yapmak oldukça zor olsa gerek. Boston’daki LEGOLAND’te bu sorunu göz ardı ederek yapılmış gerçek boyutlu bir zürafa modeli bulunuyor.

  • LEGO BUGATTİ CHİRON

Motorunun bile lego ile yapıldığı, gerçek boyutta bir Bugatti görüyoruz. Büyük emekler harcanarak yapıldığını anlamak çok da zor değil. Lego Bugatti Chiron’un yapılması 13.000 saatten daha fazla sürdü ve yapım ekibinin içerisinde tasarımcılar, mekanikler ve elektrikçiler bulunuyordu.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

2
2 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir