MOBİL UYGULAMA NASIL YAPILIR?

4 dk okuma süresi


Abone ol
0

Günümüzde çoğu oyun ve uygulama mobil olarak’da hizmetimize sunulmaya başlandı. Bunun en büyük nedeni, mobil cihazların bilgisayara göre daha kolay ulaşılabilir bir cihaz olması ve geniş kullanıcı kitlesidir. Peki biz bir mobil uygulama nasıl yaparız?

Öncelikle hangi tarzda bir mobil uygulama olacağına karar vermelisiniz. İçerik olarak nasıl görünecek neler olacak bunların bir listesinin önceden çıkarın ki sonradan oluşacak olan karışıklıkları engelleye bilelim.

fikri bulduk gelelim nasıl yapacağımız kısmına. Size bu iş için 2 programlama dili önereceğim ve neden özellikle bu iki dil onunda açıklamasını yapacağım. Flutter Ve Kotlinle yazılım dilleri mobil uygulama yaparken temel olarak ve ileride de profesyonel olarak uygulama yapabilmeyi sunan iki programlama dili.

Bu dillerin özelliği ise, bir mobil uygulamayı normal şartlarda her türlü işletim sistemi için “örnek: Android İOS ” farklı kod yazmanız gerekir. Ancak bu kodlama dilleri ile uygulamayı iki platformada aynı anda uygulama geliştirebilirsiniz.

Sizin için iyi bir haber daha, bu kodlama dillerinin eğitimlerini Google ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışması ile Youtobe de ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Buraya tıklayarak videolara ulaşabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir