NEDİR BU KİŞİSEL GELİŞİM ?

6 dk okuma süresi


Abone ol
10
10 Puan

Tamamen kendini bilen, ne yapmak istediğini bilen, kendini geliştirmek için farklı yollar deneyen ve yaptığı iyi ya da kötü durumlardan ders alıp hep daha iyisini hedefleyen var mı aramız da ?
Kesinlikle var olduğuna inanıyorum!
Evet, aslında konu tam olarak bu ” Kişinin kendisini geliştirmek için, kendisini daha iyiye götürebilmek için yaptığı pozitif şeylerin sonucudur KİŞİSEL GELİŞİM. “
Yaşadığımız sürece hayata tutunduğumuz sürece isteyerek ya da bilinçsiz olarak gelişiriz. Bu gelişim sürecinde aslında biz farkın da olmadan bir çok şeyin bize yardımı olur, bazen bir insanın, bazen bir kitabın, filmin, ya da rastgele okuduğumuz bir yazının. Yani aslın da gelişmek kaçınılmaz sonumuz. İyi bir son olduğunu unutmayalım.
Aslında bu gelişim bizim kendimizi yetersiz, eksik ya da daha iyisini yapabilme olasılığımızın olduğunu bilmekle başlar. Kendimizi olduğumuz konumdan daha üst bir konuma taşımak için yapılan bir eylemdir bir nevi.


Gelişmeye başlamamız için kendimizi iyi tanımamız, ne yapmak istediğimizi iyi bilmemiz gerekir. Bunların yanı sıra eksikliklerimizi de bilmemiz gerekir, bilmemiz gerekir ki tamamlayalım. Dış seslerin yani çevremizde ki insanların ne dediğine göre ya da ne istediğine göre değil kendi isteklerimize göre hareket etmeliyiz. Dışarıdan gelen tepkilerin ya da düşüncelerin bizi olumlu etkileyebileceği gibi olumsuz etkileyeceğine unutmayalım. Her şeye rağmen hayata ve kendimize olumlu bakmalıyız , kafamız da ki olumsuz düşünceleri geliştirip daima pozitif ve umutlu olmalıyız.

Gelişimimizi sağlamak için yapmamız gerekenleri sıralayalım şimdi;

  • Kendimizi tanımak
  • Kendimize mutlaka yeni hedefler koymak
  • Gelişime her daim açık olmak
  • Pes etmemek
  • Zamanımızı iyi değerlendirmek
  • Bakış açımızı değiştirmek
  • Motivasyon yükseltmek
  • Değişime ayak uydurmak

Unutmayalım gelişim, biz hayatta var olduğumuz sürece bize gerekli olan temel gereksinimlerden birisidir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

10
10 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
1
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir