NETFLİX’İN 15.7 MİLYON YENİ ABONESİ OLDU

5 dk okuma süresi


Abone ol
1
1 Puan

Netflix, 2020 ilk çeyreğindeki büyümenin 7 milyon net abone ile olacağını öngördüğünü duyurmuştu. Ancak Kovid-19 salgının küresel etkilerinden dolayı evlerine kapanan insanları hesaba katmamış anlaşılan.

2020’nin ilk çeyreğindeki büyüme, beklenenin iki katına çıktı. 15.77 milyon yeni abone kazanan firma, böylelikle abone sayısını 182,26 milyona çıkarmayı başardı.

Netflix’in beklediğinin üzerindeki bu artış, borsadaki değerini hisse başına 1,57 dolar ile çok fazla etkilemedi diyebiliriz.

Netflix, yaptığı açıkalamda bu artışın geçici bir artış olduğunu belirtti.  Film ve TV prodüksiyonlarının dünya çapında durması, yeni projeler ve ülkeler arası uçuşların yasaklı olması gibi durumlar içerik konusunda da Netflix’i zorlayan etkenler.

Öyle ki Netflix, karantina sürecini yönetmek için home-office çalışanlarıyle müşteri desteğini yönettiğini ve uzaktan çalışan yeni 2.000 destek elemanını bu sürece dahil ettiğini bildirdi. Ayrıca diğer çalışanlarına destek olmak içinse 100 milyon dolarlık bir fon ayırdığını da belirtti.

Yine de Netflix’in öncü olduğu bu akım, internetin önümüzdeki beş-10 yıl içerisinde nasıl evrileceğine dair pek fikir vermiyor gibi. Netflix CEO’su Reed Hastings bu konuda önümüzdeki yıllarda internet eğlencesinin önemini koruyup koruyamayacağını kestirmeye çalıştıklarını ancak esen rüzgarı hissedebilecek çok az sayıda insan olduğundan bahsetmiş.

Sizce internet eğlencesi önümüzdeki 5 yıl içerisinde değişir mi? Bugünlerde olduğu kadar insanlar evlerine kapanıp, sanal ortamlarda mı birbirleri ile iletişim kurar? Görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

1
1 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir