OYUNCULARIN EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜ ANLAR!

10 dk okuma süresi


Abone ol
1
1 Puan

Ryder’ın İhaneti
Oyunun başlarında Grove Street’te; yani bizim tarafımızda olan Ryder’ı çoğu oyuncu başlarda sevmiştir. Ancak Ryder’ın Dallasların tarafına geçtiğini bize ihanet ettiğini öğrendiğimizde CJ ile birlikte bunun intikamını Ryder’ı öldürülerek alıyoruz.

Arthur Morgan’ın Ölümü
Red Dead Redemption 2 adlı Rockstar’ın çıkardığı başyapıtın ana karakteri olan Arthur oyuncuların hızlı bir şekilde bağ kurduğu karakterlerdendir ve ölümü oyuncuları derinden etkilemiştir. Rockstar bu karakterin ölümünü iki şekilde planlamıştır: Onurlu bir şekilde yaşarsanız ölümü güzel ve şerefli oluyor; ancak masumları öldürüp soyarsanız acı bir şekilde ölüyor.

Eli Vance Ölümü
Half life 2’de Alyx’in babası olup, Black Mesa’da eskiden çalışmış, G-man ile geçmişi olan sayılı kişilerden biri olan Eli’yın ölümü iki nedenden dolayı üzmüştür: Birincisi ölmeden önce G-man ve Borealis gemisi ile alakalı önemli bir şey söyleyecekti; ikincisi ise oyun bittikten sonra oyuncuları aklında ne şimdi ne olacak diye soru işareti kalması ve Valve’ın Half Life 3’ü çıkarmaması üzmüştür.

Blazkowicz’in Ölümü
Wolfenstein serisinin vazgeçilmez karakteridir. 5 oyunda birlikte oynadığımız karakterle bağlandığımız için Blazkowic’in idamı biz oyuncular tarafından hüzünle karşılanmıştır; fakat doktor kafamız kesildiğinde kafamızı kısa süre içinde bir süper asker bedenine monte ediyor ve oyuna kaldığımız yerden devam ediyorduk.

The Last Of Us Oyununun Tamamı
Aslında bu oyun için özellikle bir yer söylememize gerek yok. Kızını kaybetmiş bir adam olarak oynadığımız ve yolda karşılaştığımız bir kızla yolculuğumuza devam ettiğimiz oyunun ilk dakikalarında kaçarken bir askerin önümüzü kesip, kucağımızda kızımız olmasına rağmen aldığı emirle bizi taramaya başladığı, Tom amcanın gelip bizi kurtardığı sahnede kızımız Sara’nın ölmesi, Sam ve Henry’nin ölümü, bir sahnede kızı Sara’ya seslendiği isimle (Baby Girl) seslenmesi ve bunun gibi birçok sahne.

Ghost ve Roach’ın Ölümü
Belki de oyuncuların ihaneti öğrendiği oyunlardan bir tanesi olan MODERN WARFARE 2’de tam yardım geldiğini düşündüğümüz yerde General Shepherd’ın ilk Ghost’u sonra bizi vurduğu, daha sonra yaktığı sahnede bütün oyuncular üzülmüştür bazı teorilere göre Ghost ölmemiştir; çünkü Ghost sağ omzundan vurulmuştur ve oyunun başında alev geçirmez yelek giydiği bir sahne vardır, bu sayede yanmamıştır; fakat kontrol ettiğimiz karakter olan Roach ölmüştür.

To The Moon Oyununun Tamamı
Ölmek üzere olan bir adamın teknoloji ile hayalini gerçekleştirdiğimiz oyun içinde bir sahne yazamayız; çünkü oyun baştan sona üzücü bir oyundur, müzikleri ile de ağlatabilecek bir oyundur, diyebiliriz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

1
1 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
2
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp
Furkan Karakaş
Tarih, Teknoloji, Araba, ve Havacılık meraklısı.

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir