SATEM

3 dk okuma süresi


Abone ol
2
2 Puan

Savunma ve teknoloji eğitim merkezi olarak geçen SATEM Dünya’da yalnızca 3 adet merkez olarak bulunur, bunlardan bir tanesi bizim ülkemizdedir. Türk Savunma Sanayi eğitimi için destek ve koordinasyon görevi gören, Millî Savunma Bakanlığına verilmiş bir kuruluştur. 

SATEM, Artırılmış gerçeklik ile Sanal Dünya’da eğitim gören asker ve personelin ciddi ve bireysel yara almadan güvenlikli ortamlarda bir çok tedbiri alabilmesi için önemlidir. Her türlü senaryonun hazırlanmasına olanak veren teknoloji henüz tamamlandı, gelişime açık olan inovasyonu ile üst düzey görevler konusuna da olanak sağlıyor.

Türk Silâhlı Kuvvetleri, kamu kurum/kuruluşları, üniversiteler, TSK’ya hizmette bulunan vakıf ve dernekler ile savunma sanayi firmalarında görevli personel;

  • Savunma Teknolojileri (ARGE, inovasyon, ileri teknoloji uygulamaları dâhil),
  • Öncelikle savunma tedariki uygulamalarını kapsayan “Mevzuat Uygulamaları”,
  • Kişisel Gelişim ve Yönetim alanlarındaki eğitim ihtiyaçlarının karşılıklı işbirliği içinde karşılanmasını sağlamaktır.
  • Katılımcılar, eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

2
2 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
1
Çok Güzel
Güzel Güzel
1
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp
Burak Özçelik
Merhaba ben Burak, Biyoteknoloji okuyorum, Bilim, Sanat, Tarih, Teknoloji, Astronomi gibi alanlara çok meraklıyım, Araştırmayı gözlemlemeyi ve yazmayı çok severim, hayatın farklı konularını ele aldığım bu profile hoş geldiniz. Unutmayın bir düzen oluşturmak istiyorsak bunu kaos'la yapmalıyız.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir