TATİLCİLERİN YENİ GÖZDESİ: KAŞ

6 dk okuma süresi


Abone ol
0
1 Paylaşılma

Antalya’nın bir ilçesi olan Kaş, son dönemde oldukça popüler hale gelmiş durumda. Doğal güzellikleriyle, deniziyle, tarihiyle tatilcileri kendisine çekmeyi başaran Kaş’ta tatilinizi keyifli hale getirecek birçok alternatif bulunuyor.

Yapılacaklara bakacak olursak ilk sıraya mavinin her tonunu ayrıca barındıran tertemiz ve derin sularda dalış yapmayı koymak gerekir. Tüplü dalış denilince akla ilk gelen yerlerden biridir Kaş. Denizin temiz olması, dalış yapanlara ileri görüş mesafesi sağlaması ve sularında birçok canlıyı barındırması tatilciler için tüple dalışı cazip hale getiriyor.

Büyük işletmelerin olmaması, bazı bölgelerin koruma altına alınarak av yapmanın yasaklanması ve denizin kirletilmemesi suyun güzelliğini korumasında en büyük etken. Dalış yaparken birçok canlıyla karşılaşmanız mümkün. Hatta onlarla fotoğraf yakalamanıza bile imkan var.

Dalış Kulüpleri

Kaş ilçesinde dalış kültürünün başlangıcı 1986’ya dayanıyor. Bu yıldan günümüzde kadar dalış yapılabilen ilçede dalış kültürü iyi bir düzene sahip. Her seviyeden dalışçı için imkanlar bulunuyor ve dalışlarda güvenlik en ön sırada yer alıyor.

Kışın su sıcaklığının 19-20 derecelerde olması yılın 12 ayında da dalış imkanı sunuyor. Kışın ilçenin sakin olmasından dolayı dalış turizmi rehavet görmeye devam ediyor.

Dalış noktası sayısı bakımından oldukça bereketli olan bu sularda 30’dan fazla dalış noktası bulunuyor. Bu dalış noktalarına ulaşmak için tekne ile 20-30 dakikalık bir yolculuk yeterli oluyor. Tatile gideceklerin Kaş’ta yapılacaklar listesine tüple dalışı ilk sıralara koymalarını öneriyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0
1 Paylaşılma

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir