TÜRKİYE’DEKİ KIRGIZİSTANLI ÖĞRENCİLER KENDİ MEMLEKETLERİNE DÖNÜYOR

3 dk okuma süresi


Abone ol
1
1 Puan

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov Türkiye’de okuyan Kırgızistan uyruklu öğrencilerini “KOVİD-19” sebebi ile kendi ülkesine davet etti. Kırgızistan Dış İşler Bakanı Çingiz Aydarbekov Türk Hava Yolları “THY” ile telefon görüşmesinde Kırgızistan uyruklu öğrencileri Türk Hava Yolları ile gönderilmesini ricada bulundu 17 Nisan’da Türkiye’den 200’den fazla Kırgızistan uyruklu öğrenciler Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e indi.

Tahliye öncesinde hava limanında yoğun tedbirler alındı. Vatandaşların geleceği dış hatlar terminali dezenfekte edildi. Bu sırada hava limanına dışarıdan kimse alınmadı. Hava limanında bekleyen sağlık ekiplerin tarafından gelen yolcular kontrol edildi.

  Daha sonra kendilerini bekleyen otobüslere sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak bindirilen vatandaşlara koruyucu maske ve eldiven dağıtıldı. Uçaktan inen yolcular “Kovid-19” tedbirleri kapsamında, 14 günlük karantinaya alındı. Kırgızistan Dış işler bakanlığı Türkiye’de kalan Kırgızistan uyruklu vatandaşları almak için 26 Nisan 2020’de İstanbul’a uçak gönderileceğini açıkladı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

1
1 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir