UZAY AJANSLARINDAN KORONAVİRÜS YARIŞMASI!

5 dk okuma süresi


Abone ol
3
3 Puan

NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Japonya Havacılık ve Uzay Ajansı (JAXA), koronavirüse çare bulmak için yeni bir yarışma başlatacaklarını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse çare bulmak için bilim insanları, her geçen gün çalışmalarını yoğunlaştırıyor. Yeni çarelerden bir tanesi de Hackathon ismi verilen bu yarışma!

NASA, Fransa’da bulunan Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Japonya Havacılık ve Uzay Ajansı (JAXA), yenilikçi fikirlerin ortaya çıkması için bilimsel veri sunacak bir sanal yarışma düzenleyecek.

KORONAVÜRÜSE YENİ ÇÖZÜM!

NASA tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Koronavirüs yarışmasında dünyanın dört bir yanındaki katılımcılar, sanal ekipler oluşturacak. Bu ekipler, 48 saatlik bir süre boyunca çalışacak.

Katılımcılar, Dünya gözlemlerinden elde edilen verileri kullanarak koronavirüse neden olan virüsün incelenmesi ve dünya sistemleri üzerindeki etkisiyle ilişkili zorluklara çözüm üretmeye çalışacak.”

YARIŞMA MAYIS SONUNDA YAPILACAK!

30 ve 31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek hackathon’un kayıtları da yine ay sonu başlayacak.

NASA’nın Bilim Görev Kurulu’nun müdürü Thomas Zurbuchen, “Şu anda kolektif yaratıcılığımıza yönelik muazzam bir ihtiyaç var.” dedi.

Zurbuchen ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki enerjiyi ve coşkuyu yönlendirmek için koronavirüsten daha değerli bir odak hayal edemediğini ifade etti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

3
3 Puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir