KARANTİNA DA NASIL ZAMAN GEÇİRİLİR?

Bir çoğumuz için karantina günlerinde vakit geçirmek için tavsiyeler sizlerle.8 dk okuma süresi


Abone ol
0

Bir çok insan gibi sizlerinde karantina günlerinde evde canınızın sıkılıyor, uyku düzeniniz bozuluyor ve nasıl vakit değerlendirme konusunda kararsız kalıyor iseniz bu yazımız sizler için hazırlandı.

1)ÜCRETSİZ ONLİNE SERTİFİKA VE EĞİTİM ALIN

Bu konuda sizler için önerebileceğim İstanbul İşletme Enstitüsü ile karantina günlerinizde online eğitimler, canlı dersler alabilirsiniz.Dilerseniz eğitim sonunda sınava katılarak yeterli not almanız durumunda sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.Gerek kişisel gelişim açısından gerekse iş dünyasında bir adım önde olmak için sizlere tavsiye ediyoruz.

2)KİTAP OKUMAK (KİŞİSEL GELİŞİM)

Evet kimi insanların kitap okuma alışkanlığı olmuş olasada yeteri kadar diğer ülkelere nazaran kitap okumadığımız araştırmacılar tarafından bilinmekte, karantina sürecinde sizler için bir başka tavsiyemiz ise kişisel gelişim kitabı okumanızdır.Yukarıdaki resimdeki kitapları ayrıca öneriyoruz.

3) KOMBİN DÜZENLEME

Bu konuda size bir kaç önerimiz var. Öncelikle günlük hayatta kullandığınız kıyafetleri doğru kombin yapabilirsiniz. Your Closet, bu uygulama ile kıyafetlerinizin resmini çekebilir ve kombin oluşturabilirsiniz. Ayrıca dolap düzenlemesinden tutunda bir ay boyunca ne giymek isterseniz uygulama içi takvime yükleyerek bir sonraki gün ne giyeceğim derdinde kurtulmuş oluyorsunuz.

4)SPOR YAPMAK

Bir çoğumuz sporun önemini bilmemize rağmen ülkemizde %83’lük ciddi bir kısım spor yapmamaktadır.Bu yüzden sağlık sorunları ile karşılaşıyoruz.Özellik ev gibi bir alanın içerisinde günlerce karantinada durduğumuzu düşünürsek pekte sağlıklı olmadığını fark ediyoruz.Bu yüzden basit bir spor egzersizi ile hem zinde kalabilir, hem kilo almaktan kurtulabilir, vücudunuzu yorduğunuz içinde doğru saatte uyumanıza yardımcı olabilecektir.Dileyenler spor için mobil uygulamaları tercih ederek daha verimli ve profesyonel spor icra edebilirler.

5)YEMEK YAPMAK

Bilmediğiniz yemek tarifleri öğrenebilir. Lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz, Böylece Menünüze daha zengin içerikler eklemiş olursunuz.

6)MÜZİK DİNLEMEK

Günlük hayatımızda dinlediğimiz müzikleri arttırmakta yarar var.Yapılan araştırmalar sonucunda bir çok bilim topluluğu müzik dinlemenin insanları psikolojik olarak rahatlattığından tutunda daha öz güvenli olmasına kadar bir çok alanda fayda sağladığı kabul edilmiştir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla da Paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Çok Güzel Çok Güzel
0
Çok Güzel
Güzel Güzel
0
Güzel
Sasirtici Sasirtici
0
Sasirtici
Kötü Kötü
0
Kötü
Baya Kötü Baya Kötü
0
Baya Kötü
Çöp Çöp
0
Çöp

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir